אנגלית

  אנגלית ב"רמת אלון"

 

בית הספר פועל על פי תכנית הלימודים באנגלית. ביסוד התוכנית מונחת התפיסה שהתלמידים אמורים לרכוש את מיומנויות השפה: הקשבה , הבנת הנקרא, הבנת הנשמע וכתיבה.

 

התכנית השנתית כוללת :

רכישה ותרגול מיומנויות דיבור, קריאה , הבנת הנקרא וכתיבה

זיהוי אותיות, צירופי אותיות וצלילן. הדגש בשכבת ג' הוא על קריאת מילים ורכישת אוצר מילים. בשכבת ד' הדגש הוא על קריאה והבנה של משפטים וטקסטים קצרים וכתיבת מבני משפט. בשכבות ה', ו' המיקוד יהיה על קריאה והבנה של טקסטים ארוכים , חשיפה ותרגול של נושאי דקדוק וקידום מיומנות הדיבור באנגלית כחלק מהכנת התלמידים לחטיבת הביניים.

 

קידום הישגי התלמידים

צוות אנגלית מכוון לכך שכל תלמיד ירכוש את השפה האנגלית בתהליך של למידה משמעותית הכוללת ידע, הבנה ויכולת יישום . לאורך השנה מתקיימות הערכות של ידע התלמיד. מבדקים אלו מסייעים לנו באיתור צרכים, בבחירה מושכלת של מהלכי ההתערבות הנדרשים ובמעקב אחר ההתקדמות של כל תלמיד. בית הספר מתייחס לשונות שבין הילדים , נותן מענה דיפרנציאלי לכל ילד
ומזמן מפגשים פרטניים עם תלמידים הזקוקים לכך, מתוך אמונה כי
כל התלמידים יכולים ללמוד ומסוגלים להגיע להישגים בהתאם ליכולותיהם.

אנו שמים דגש על חווית הצלחה ופיתוח יחס חיובי למקצוע האנגלית ולכן לכל ילד
מועבר המסר שהוא יכול להתקדם ולהצליח אם רק ירצה בכך.

 

מתן מענה לתלמידים מצטיינים

יינתן מענה אישי לתלמידים מצטיינים על מנת ליצור ולשמר סקרנות, יצירתיות ועצמאות.

 

עידוד קריאה

בשנת הלימודים הנוכחית התקבלה החלטה על הפעלת תכנית לעידוד הקריאה באנגלית בבית הספר.  במהלך השנה הילדים יוכלו לבחור ספר קריאה באנגלית מספריית בית הספר ולקחת אותו הביתה למשך שבוע.

"English Club"

השנה נקים קבוצת תלמידים משכבות ה',ו' שיסייעו בעידוד וקידום המוטיבציה ללמידת השפה האנגלית . במשך השנה ילדי המועדון יעבירו פעילויות שונות בכתות א'-ד'.

 

פרויקט בתי ספר תאומים של הסוכנות היהודית

אנו ממשיכים להיות שותפים לפרויקט הנפלא הזה שחיבר בינינו לבית הספר היהודי במניאפוליס . בפרויקט נדון עם תלמידי שכבות ה',ו' על ההבדל בזהות היהודית בארץ ובחו"ל ונהיה שותפים לפעילויות שונות המתוכננות יחד על ידי צוות אנגלית ברמת אלון עם צוות המורות בבית הספר היהודי במיניאפוליס. בשנה שעברה משלחת מיניאפוליס התארחה בבית ספרנו וצוות המורות מחו"ל הכיר את צוות ותלמידי שכבת ו' שלנו . במהלך שהותן, המורות העבירו פעילויות חווייתיות בכתות ו'. השנה, תצא משלחת מבית ספרנו למיניאפוליס.

 

 

לשימושכם, שמות אתרי משחקים(לכתוב את שם האתר בגוגל ולהקליק):

 

תיקיתה משחקים באנגלית

משחקי אותיות באנגלית – mkm-haifa

פעילויות ומשחקים מקוונים ללימוד ותרגול אנגליתמת"ל

רונית חצרוני- אנגלית בקלי קלות

יויו- אנגלית

Games to learn English

Eslgamesplus

Fun and Games-Learn English Kids- British Council

BBC – Skillswise – English Games

 

ניתן להוריד משחקים המותאמים לספר הלימוד באתר אריק כהן

יש לכתוב ecb online  בגוגל , לאחר מכן ללחוץ על Students' Area ועל elementary  בצד שמאל. יש ללחוץ על הספר הרצוי ו"לחצו כאן"

(Free Activities)

 

 

בברכת שנה טובה ,

אתי הגרי- אחראית תחום אנגלית

איילת וטטיאנה- מורות לאנגלית

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות