גאים להציג:

 

חזון ביה"ס

בית הספר "רמת אלון" הוא בית חינוך המהווה מקום מפגש מלמד, מעשיר ומעצים בין מורים תלמידים, הורים ואנשי הצוות. מטרת בית הספר היא לעודד את התלמידים להגיע להישגים ומיצוי יכולות לימודיות, חברתיות וערכיות לצד טיפוח כישוריהם האישיים.

בית הספר הינו בית חינוך הרואה בשונות בין התלמידים והמורים משאב לצורך העשרת כל תלמיד בנפרד והארגון ככלל. כל אדם יתפתח על פי כישרונותיו, יכולותיו ותחומי התעניינותו לצד הצרכים האישיים השונים.

אני מאמין

טיפוח אקלים חינוכי מיטבי בתחום הלימודי , החברתי ערכי –רגשי מתוך אמונה שביצירת אקלים כזה , תתאפשר צמיחה, התפתחות ומימוש הפוטנציאל הטמון בכול תלמיד.                                         טיפוח תרבות חשיבה ופיתוח לומד בעל הכוונה עצמית השותף ומעורב בתהליך הלמידה.

במרכז העשייה החינוכית עומדת השאיפה למתן מענה דיפרנציאלי לימודי ורגשי תוך דאגה לפרט להצלחתו ולחינוכו של כול תלמיד. מתוך הכרה ואמונה בשונות בין הלומדים:                                  "כול אחד הוא יחיד ומיוחד" .

אנו מאמינים שבית הספר הינו מקום המספק תמיכה, סיוע ומענה לכל תלמיד . מקום המעצב תלמידים עצמאיים המסוגלים להתמודד עם אתגרים לימודיים במציאות משתנה ומתפתחת ומזמן אפשרויות ללמידה עצמאית.

 

ייחודיות בית ספרית :

אנו מצויים בימים אלה , בתהליך של קבלת החלטות וגיבוש ייחודיות בית ספרית שכפי הנראה תתמקד באומנויות ובמנהיגות בדרך של חינוך אישי ובזיקה  לתרבות ומורשת ישראל. בסיום התהליך, ייבנו תוכניות בית ספריות , אשר יביאו לידי ביטוי את הייחודיות שתקבע.

 

 

 

 

 

 

 

 

תוכניות ייחודיות הפועלות בבית הספר:

אנו מאמינים שסביבה לימודית הנותנת מענה לתכנים הנלמדים מאפשרת למידה מיטבית ומאתגרת עבור התלמידים.

מרחב אומנות

מרחב לימודי שהוקם השנה  ובו תלמידים יכולים ליצור ולעבוד בסביבת למידה חדשנית ועדכנית. כחלק מ"האני מאמין" הבית ספרי, החל מכיתה א' ועד כיתה ו' שותפים  התלמידים ללימודי האומנות שעתיים שבועיות.

מנהיגות צעירה

מנהיגות המורכבת מתלמידי מועצת התלמידים הנבחרים מכיתה ג' ועד כיתה ו'. כחלק מפעילותם בבית הספר הם פועלים למען קהילת בית הספר בתחומים השונים. המנהיגות הצעירה מחולקת לוועדות שונות שנקבעו בשיתוף הצוות החינוכי והם פועלים על פי הצרכים הבית ספריים. במסגרת המנהיגות הצעירה הוקמה השנה גינת תבלינים וצמחי נוי.

גינה אקולוגית במסגרת תכנית קרן קרב

תוכנית קרב פועלת לשינוי חינוכי, חברתי באמצעות פעולות העשרה והעצמה במערכת החינוך. התוכניות בבית ספרנו נבחרו בקפידה על ידי צוות שכלל:  מנהלת, רכזת, מורים הורים ותלמידים באמצעות משוב. התוכנית פועלת בכל כיתות הלימוד וכוללת שלושה תחומים לכל שכבת גיל.

גינה אקולוגית

השנה במסגרת תוכנית קרן קרב ובשיתוף חברת הילדים וועדה ירוקה הקמנו גינה אקולוגית ובה תוצרי יבול מגוונים שאותה זורעים, מטפחים ומגדלים תלמידי בית הספר. גינה זו הוקמה כחלק מ"האני מאמין" הבית-ספרי לפיו אנו  שואפים לפתח גם את הערך מנהיגות כחלק מהתרבות הבית-ספרית. אנו רואים ביוזמה זו הזדמנות לחזק ולטפח את הקשר ותחושת השייכות לסביבה בה התלמידים לומדים וחיים.

תכנית מס"ע

בי"ס רמת אלון מארח את מתנדבי פרויקט מס"ע מזה ארבע שנים. מתנדבי מס"ע הם יהודים מארצות הברית, דוברי אנגלית, שבאים לארץ כדי לסייע בקידום השפה האנגלית בבתי הספר. מטרת התוכנית היא חשיפת התלמידים בפני תרבויות שונות וביצירת נוכחות "אנגלית" חיובית בבית הספר. המתנדבים עובדים עם קבוצות של תלמידים ברמות שונות, מעבירים פעילויות מיוחדות, ביניהם יום שיא באנגלית.

 

 

 

"קריאה בהנאה" כיתות א'-ב'

תוכנית "קריאה בהנאה" מנגישה את חווית הסיפור לתלמידי כיתות א'-ב' בדרך בינאישית חווייתית. אחת לשבוע מגיעים מתנדבים גמלאים לביה"ס ומקריאים סיפור לקבוצה של שמונה תלמידים. השיח בין המבוגר לתלמידים  מאפשר מפגש בלתי פורמלי עם יצירה ספרותית נבחרת, עליה הם דנים ומשוחחים. מטרת התוכנית היא לחשוף את הילדים למגוון רחב של סופרים, משוררים וספרים.

"בלב העניין" לכיתות ה' – ו'

תוכנית "בלב העניין" בשיתוף משרד החינוך הינה תוכנית המנגישה אירועים אקטואליים מגוונים ושונים בזיקה לערכי מפתח הלב. אחת לשבוע מגיעים מתנדבים ומשוחחים עם קבוצת לומדים קטנה המונה כשמונה תלמידים  מכיתות ה' ומכיתות ו' ויחד הם משוחחים  על ענייני היום  וכן על נושאים מעולמם של הילדים.

בית הספר כמרחב קהילתי בשעות אחר הצהריים בשיתוף מתנדבי עמותת גמל"א- גיוס מתנדבים למען האחר

מידי שנה בית הספר פועל כמרחב קהילתי בשעות אחר הצהריים לקהילת בית הספר בשיתוף עם מתנדבי עמותת גמל"א וקרן פאק"ט ליוצאי אתיופיה. המתנדבים פועלים במסגרת פרויקט ה"לימודיה" ומסייעים לתלמידי בית הספר שאותרו על ידי הצוות החינוכי מבחינה לימודית במקצועות השפה ובחשבון. המרכז גם כולל חוג העשרה ופעילויות להעשרה והוא משלב פעילויות של הורים וילדים וכן הדרכות הורים, הכנה לכיתה א' ועוד.

תכנית רצפים גנים-כיתה א'

תכנית "רצפים" הינה תוכנית שבה מתקיים שיתוף פעולה בין תלמידי כיתות א' – ב' לבין ילדי הגנים ומטרתה לחזק את הקשר בין ילדי הגן לילדי בית הספר .

תוכנית זו כוללת מפגשים משותפים בבית הספר או בגנים שבהם פעילויות מגוונות כמו טקסים, יום ספורט וכד' במספר מועדים במהלך השנה.

בנוסף, מזה שלוש שנים  ביה"ס חונך גם את גני "רננים" של החינוך המיוחד ,על ידי תלמידי כיתות ב' , אשר נפגשים עימם לפעילויות שנבנות יחד עם הגננות כגון: יום ספורט, קבלת שבת משותפת ועוד.

 

תכנית מעברים להורי כיתות ו' ולעולים לכיתה א'

תכנית "מעברים" הינה תוכנית הכנה להורי תלמידי שכבת ו' לקראת המעבר לחטיבת הביניים. תוכנית זו עוסקת גם בנושאים הקשורים בגיל ההתבגרות. את המפגשים מעבירה מנחת קבוצות הורים ממכון אדלר והם  כוללים מגוון נושאים כגון: מאפייני גיל ההתבגרות, תקשורת הורים- ילדים, סמכות הורית והצבת גבולות, התנהגויות סיכון, סכנות באינטרנט וחומרים ממכרים ודגשים הקשורים למעבר לחטיבת הביניים.

בנוסף, מזה שנתיים אנו פועלים לחיזוק הקשר גם הורי התלמידים העולים לכיתה א' ומקיימים מפגש הנותן מענה לצרכים הייחודיים להם.

 

השנה יחלו לפעול בבית הספר תכניות נוספות:

גישור 

תכנית "גישור " בשיתוף עיריית רחובות נועדה לתת מענה לתלמידי בית הספר כיצד ניתן וויכוחים ללא אלימות, בדרך של שיח מכבד. המטרה היא להפוך את התלמידים ל"משכיני שלום" ולאלו העוזרים ומסייעים בפתרון בעיות או סכסוכים. תפקיד המגש הוא לסייע לשותפים להליך לזהות את האינטרסים ולסדרם לפי סדר חשיבות ולהציג טכניקות תקשורת שונות.

הקשר הרב דורי

תוכנית "הקשר הרב דורי" הינה תכנית בשיתוף בית התפוצות והמשרד לשוויון חברתי ומשרד החינוך. תכנית זו נועדה לייצר דיאלוג בין-דורי, השם דגש על חיזוק תחושת השייכות ועל חשיפה לסיפורו של לעם היהודי.

חינוך אח"ר

תכנית ייחודית בבית הספר הנותנת מענה למושג "בחירה " הן לצוות החינוכי והן לתלמידים.

 

 

 

 


 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות